Bőrápolás a menopauza alatt: mire figyeljünk?

A változókorral járó hormonális változások az egész testre hatással vannak és nem kímélik a bőrt sem.

A változókorral járó hormonális változások az egész testre hatással vannak és nem kímélik a bőrt sem: a leggyakoribb gondok a szárazabb, megereszkedett bőr, ráncok, fakó arcbőr amelyekkel előbb-utóbb mindenki találkozik. Mit tehetünk, hogy mégis jól érezzük magunkat a bőrünkben?
 
Hidratáljunk és kerüljük mindazt, ami szárít
A változókorral a nők túlnyomó többségének szárazabbá, érzékenyebbé válik a bőre. Részben az ösztrogénszint csökkenésének egyik következményeként, a kollagén termelés visszaesésével csökken a bőr vízmegtartó képessége, részben a napsugárzás ártalmai miatt. Érdemes korszerű, kifejezetten az érett bőr speciális igényeire kifejlesztett, jó minőségű arc- és testápoló készítményeket választanunk, amelyek regeneráló, nyugtató, vízmegkötő összetevőket és vitaminokat tartalmaznak. Fogyasszunk bőséggel folyadékot, gyakori, hosszú fürdők helyett pedig válasszuk inkább a zuhanyzást, ugyanis a vízben ázás is szárítja a bőrt. A testápolót felvihetjük még a törölközés előtt: így hatékonyabb a hidratálás.
 
Tompítsuk a ráncokat
A bőr rugalmasságáért felelős kollagén szintjének csökkenése miatt 30-40 éves kor között a bőr kezd megereszkedni és megjelennek az első szarkalábak. A menopauza után aztán drámai mértékben visszaesik a természetes kollagén-szintézis: a ráncok határozottabbá válnak, a ráncosodás felgyorsul. Leginkább az arc és a kézfej bőrén feltűnő a változás, amelyben az is szerepet játszik, hogy főként ez a két terület van kitéve a napfény káros hatásainak is. A ráncok enyhítéséért bőrfeszesítő ápoló krémekkel, szérumokkal, professzionális arckezeléssel tehetünk, mindemellett pedig fordítsunk a korábbinál nagyobb figyelmet a napfény elleni mindennapi védelemre is.
 
 
Kép: Skin Flash
 
Végezzünk alapos arctisztítást, radírozzunk
Az arc kíméletes tisztítása nem csak frissességérzetet biztosít, de ahhoz is szükséges, hogy a kozmetikumok hatóanyagai jobban érvényesülhessenek. Válasszunk tejes vagy olajos alapú arctisztítót, amely nem szárítja az arcbőrt. A bőrradírozás az elhalt hámsejtek távozását segíti (a kor előrehaladtával ennek természetes folyamata is egyre lassul), így visszaadva az arc egységes színét, de segít a pigmentfoltok kialakulásának megelőzésében is. Radírozást heti egy alkalommal javasolnak a hozzáértők, mivel túl gyakori alkalmazása szintén száríthatja a bőrt.
 
Kényeztessük a bőrünket
A szakember által végzett professzionális arcápolás, masszázs mellett otthon is odafigyelhetünk bőrünk kényeztetésére, különleges szérumok, arcpakolások, éjszakai krémek használatával, illóolajos fürdővel. A fürdő nyugtat a kipihentség pedig a bőrünkön is visszatükröződik, mégis - a hosszas vízben ázás szárító hatása miatt - csak mértékkel éljünk vele, és figyeljünk rá, hogy a bőrt nem szárító tisztálkodó szereket használjunk.
 
Forrás: HáziPatika

A változókor nem betegség

A változókor nem betegség, természetes állapot, mégis sok asszonynál jelentős problémákat okoz.

Tovább

Gyötör az álmatlanság

A változókor kialakulásával az alvásban is bekövetkezik néhány természetes változás.

Tovább

A korai klimax jelei

Korai klimaxról abban az setben beszélünk, ha a tünetek a 40 éves kor előtt jelentkeznek.

Tovább

Mi vezet a menopauzához?

Bizonyos műtétek, gyógyszeres kezelések és betegségek idő előtti menopauzát hozhatnak létre.

Tovább

Mi is az a vizelet inkontinencia?

Inkontinencia nagyon sok típusa kezelhető, illetve a kellemetlen tünetek befolyásolhatók.

Tovább

Menopauza és koleszterin

Korai klimaxról abban az setben beszélünk, ha a tünetek a 40 éves kor előtt jelentkeznek.

Tovább